Telefon alarmowy
telefon
998

Wydarzenia

 

2019.05.15 Wypadki na drodze krajowej nr 7 i ekspresowej S7

Po godz 4 nad ranem w dniu 11.05 doszło do zdarzenia drogowego na drodze ekspresowej w miejscowości Stróża. Samochód osobowy uderzył w bariery ochronne i zatrzymał się na środku drogi. Działania strażaków polegały na usunięciu pojazdu, rozbitych elementów z jezdni oraz przeprowadzeniu sorbcji płynów eksploatacyjnych. W akcji udział brał zastęp JRG Myślenice, OSP Stróża, OSP Pcim. Na szczęście w tym, zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń.
Kolejnym zdarzeniem wymagającym interwencji straży pożarnej 12.05 był wypadek w miejscowości Głogoczów, gdzie samochód osobowy zjechał z drogi krajowej nr 7, pokonał wysoki nasyp i rozbił się na drzewach. W zdarzeniu poszkodowane zostały 4 osoby w tym 2 dzieci, które znajdowały się w ZRM i zostały odwiezione do szpitala. Działania strażaków polegały na usunięciu skutków zdarzenia z jezdni w celu przywrócenia jej dla ruchu kołowego. W akcji udział brał zastęp JRG Myślenice, OSP Głogoczów oraz jako, że była to granica powiatu zastępy JRG i OSP z powiatu krakowskiego, które przybyły na miejsce.

 
Starostwo Powiatowe Myślenice Urząd Miasta i Gminy Myślenice Urząd Miasta i Gminy Sułkowice Urząd Miasta i Gminy Dobczyce Urząd Gminy Lubień Urząd Gminy Pcim Urząd Gminy Raciechowice Urząd Gminy Siepraw Urząd Gminy Tokarnia Urząd Gminy Wiśniowa