Telefon alarmowy
telefon
998

Wydarzenia

 

2019.08.12 Zdarzenia z 9 i 10 sierpnia

W południe dnia 9 sierpnia Dyżurny Operacyjny PSP przyjął zgłoszenie o potrzebie transportu osoby poszkodowanej z lasu /złamana kończyna dolna/ do karetki Zespołu Ratownictwa Medycznego w miejscowości Kornatka.  Transport poszkodowanej kobiety wykonano wykorzystując pojazd Quad z przyczepą. W Biertowicach na drodze krajowej nr 52 o godzinie 23.04 doszło do zderzenia czołowo - bocznego dwóch samochodów osobowych. Poszkodowana została jedna osoba, która została przebadana przez ZRM /nie wymagała hospitalizacji w szpitalu/. Strażacy przemieścili pojazdy na pobocze i usunęli rozbite elementy z jezdni w celu przywrócenia jej dla ruchu kołowego. 
SKKP PSP w dniu 10 sierpnia o godzinie 7.03 odebrało zgłoszenie o potrzebie otwarcia mieszkania w miejscowości Gruszów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono zamknięty budynek mieszkalny, w którym mieszkał samotnie starszy mężczyzna (lat 78) niewidziany od dłuższego czasu. W asyście funkcjonariuszy Policji wykonano dostęp do wnętrza budynku. Wewnątrz znajdowały się zwłoki mężczyzny. W tym samym dniu o godzinie 22.27 wpłynęło zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego z dzikiem na drodze krajowej nr 7 w Głogoczowie. Strażacy usunęli skutki tego zdarzenia z jezdni, a pojazd został zabrany przez służby pomocy drogowej. 

 
Starostwo Powiatowe Myślenice Urząd Miasta i Gminy Myślenice Urząd Miasta i Gminy Sułkowice Urząd Miasta i Gminy Dobczyce Urząd Gminy Lubień Urząd Gminy Pcim Urząd Gminy Raciechowice Urząd Gminy Siepraw Urząd Gminy Tokarnia Urząd Gminy Wiśniowa