Telefon alarmowy
telefon
998

Wydarzenia

 

2019.08.13 Gwałtowne burze - pożar, pompowanie wody

Do mieszkańców w dniu 12 sierpnia docierały informacje o mogących wystąpić burzach z gradem oraz silnych wiatrach. Na terenie powiatu myślenickiego straż pożarna interweniowała w związku ze złymi warunkami atmosferycznymi trzykrotnie. W miejscowości Niezdów /gmina Dobczyce/ o godzinie 20.56 w wyniku wyładowania atmosferycznego doszło do całkowitego pożaru dachu oraz poddasza budynku mieszkalnego. Strażacy pracując w aparatach powietrznych podali prądy gaśnicze wody z zewnątrz oraz od strony wnętrza obiektu w celu ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do rozbiórki dachu, izolacji termicznej poddasza w celu sprawdzenia ewentualnie mogących wystąpić zarzewi ognia. Podczas tych czynności korzystano z kamery termowizyjnej. Na miejsce wezwano również  ZRM, który zabrał dwie osoby na obserwację do szpitala w Myślenicach. W działaniach gaśniczych brały udział jednostki JRG Myślenice, OSP Dobczyce, OSP Dziekanowice, OSP Sieraków, OSP Skrzynka.
Dyżurny SKKP odebrał również dwa zgłoszenia o zalanych piwnicach w Myślenicach na ul. Sikorskiego. Do wypompowania wody z zalanych pomieszczeń wykorzystano pompy szlamowe.

 
Starostwo Powiatowe Myślenice Urząd Miasta i Gminy Myślenice Urząd Miasta i Gminy Sułkowice Urząd Miasta i Gminy Dobczyce Urząd Gminy Lubień Urząd Gminy Pcim Urząd Gminy Raciechowice Urząd Gminy Siepraw Urząd Gminy Tokarnia Urząd Gminy Wiśniowa