Telefon alarmowy
telefon
998

Wydarzenia

 

2019.10.07 Niedzielne akcje 06.10.2019

W niedzielę 06.10.2019 r. odnotowano 8 zdarzeń, w których uczestniczyli strażacy. Pierwsze zgłoszenie zostało odebrane przez Dyżurnego Operacyjnego KP PSP w Myślenicach o godzinie 2.30. Samochód osobowy w Jaworniku po uderzeniu w bariery na drodze krajowej nr 7 (Zakopianka)  zatrzymał się na boku. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. W ciągu dnia jeszcze trzykrotnie prowadzono działania na drogach: Harbutowice, zderzenie dwóch samochodów osobowych z jedną osobą poszkodowaną; Stróża droga ekspresowa S7, usunięcie substancji ropopochodnej z jezdni; Głogoczów droga krajowa nr 7, zderzenie dwóch samochodów co spowodowało znaczne utrudnienia w ruchu. Strażacy podczas tych akcji usuwali pojazdy, rozbite elementy z jezdni oraz prowadzili sorbcję płynów eksploatacyjnych.
Ponadto likwidowano zagrożenia związane z uszkodzonymi drzewami, które mogły doprowadzić do wypadku w miejscowościach Trzebunia, Myślenice, Węglówka. Prowadzono również wsparcie działań funkcjonariuszy policji podczas akcji w Myślenicach - wykonanie dostępu do osoby, u której lekarz stwierdził zgon. 

 
Starostwo Powiatowe Myślenice Urząd Miasta i Gminy Myślenice Urząd Miasta i Gminy Sułkowice Urząd Miasta i Gminy Dobczyce Urząd Gminy Lubień Urząd Gminy Pcim Urząd Gminy Raciechowice Urząd Gminy Siepraw Urząd Gminy Tokarnia Urząd Gminy Wiśniowa