Telefon alarmowy
telefon
998

Wydarzenia

 

2019.10.22 Groźne zderzenie w Krzyszkowicach

21 październik - o godzinie 14.08 do SKKP PSP wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów w miejscowości Krzyszkowice na „Zakopiance” w pobliżu Restauracji Krakowiacy i Górale. Do działań zadysponowano zastępy strażaków z JRG Myślenice, OSP Krzyszkowice, OSP Głogoczów. Na miejscu potwierdzono zderzenie dwóch samochodów osobowych, całkowicie zablokowany przejazd drogą w kierunku Zakopanego. W wyniku zderzenia siedem osób zostało poszkodowanych, w tym troje dzieci (4 miesiące, 3 i 5 lat). Działania strażaków polegały na odpowiednim ustawieniu pojazdów pożarniczych i stożków ostrzegawczych w celu zabezpieczenia miejsca działań. Zespoły Ratownictwa Medycznego zaopatrzyły poszkodowanych i przewiozły ich do szpitali w Krakowie i Myślenicach.
Aby przywrócić bezpieczny ruch na drodze przeprowadzono sorpcję rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz usunięto rozbite elementy pojazdów. Uszkodzone samochody zostały zabrane przez służby pomocy drogowej.  Piękne słoneczne popołudnie nie zwalnia nas od zachowania koncentracji podczas prowadzenia pojazdów.

 
Starostwo Powiatowe Myślenice Urząd Miasta i Gminy Myślenice Urząd Miasta i Gminy Sułkowice Urząd Miasta i Gminy Dobczyce Urząd Gminy Lubień Urząd Gminy Pcim Urząd Gminy Raciechowice Urząd Gminy Siepraw Urząd Gminy Tokarnia Urząd Gminy Wiśniowa