Telefon alarmowy
telefon
998

Wydarzenia

 

2019.12.02 Wypadki i kolizje w poniedziałkowy poranek

W dniu dzisiejszym (2 grudnia) pierwsze zgłoszenie o kolizji na „Zakopiance” w Jaworniku wpłynęło do KP PSP w Myślenicach o godzinie 6.06. Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono kolizję trzech samochodów osobowych, które po zderzeniu utrudniały przejazd drogą krajową. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, usunięto skutki zdarzenia z jezdni. W akcji udział brały jednostki JRG Myślenice, OSP Jawornik.
Już w trzy minuty po powrocie do koszar kolejny wyjazd ratowniczy na drogę krajową nr 7, tym razem w Myślenicach. Do działań zadysponowano zastęp JRG i OSP Myślenice – Śródmieście. Doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, które blokowały jeden pas ruchu w kierunku Krakowa. Obrażenia odniosły 2 osoby, którym medycznych czynności ratowniczych udzielali ratownicy ZRM, a następnie przewieźli do myślenickiego SOR-u. Strażacy zabezpieczyli miejsce akcji, usunęli rozlane płyny eksploatacyjne za pomocą sorbentu Diatomit oraz udrożnili przejazd dla innych pojazdów.

 
Starostwo Powiatowe Myślenice Urząd Miasta i Gminy Myślenice Urząd Miasta i Gminy Sułkowice Urząd Miasta i Gminy Dobczyce Urząd Gminy Lubień Urząd Gminy Pcim Urząd Gminy Raciechowice Urząd Gminy Siepraw Urząd Gminy Tokarnia Urząd Gminy Wiśniowa